OSUSZANIE ORAZ JEGO METODYosuszacz budowlany cenaWłaściwe osuszanie powietrza jest istotne nie tylko ze względu na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu, czy właściwą pracę maszyn i urządzeń, ale także ze względu na ryzyko występowania pleśni i grzybów na zawilgoconych powierzchniach i w trosce o zapewnienie właściwych procesów technologicznych różnych gałęzi przemysłu.


  Osuszacze powietrza, to przede wszystkim komfort klimatyczny osób przebywających w pomieszczeniu. Odpowiednia temperatura powietrza i jego wilgotność wpływa na samopoczucie, zatem wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie warto zadbać o możliwie najwyższy komfort cieplny otoczenia. Ma to również duże znaczenie w przypadku procesów technologicznych różnych gałęzi przemysłu, ponieważ wiele z nich wymaga powietrza o określonej wilgotności i temperaturze. Ponadto osuszone powietrze zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, które to mogą tkwić ukryte w różnych materiałach i produktach przez wiele lat, a ich błyskawiczny rozwój następuje właśnie przy dużej wilgotności. Bakterie z kolei mogą powodować zakażenia, choroby i infekcje, dlatego właściwe osuszanie pomieszczeń, w których przebywają ludzie i gdzie prowadzi się skomplikowane procesy produkcyjne powinno być priorytetem.


  Przechowywanie materiałów i produktów również wymaga odpowiedniej temperatury i wilgotności otoczenia. Substancje sypkie przy zwiększonej wilgotności mają tendencje do zbrylania się, co automatycznie przekłada się na obniżoną jakość, zatem magazynując produkty podatne na wilgoć również warto zainwestować w osuszacz do magazynu.


  Wydajne osuszacze mają także szerokie zastosowanie w budownictwie, gdzie woda jest nieodłącznym elementem betonu, zapraw murarskich czy farb. Nierzadko zdarza się, że świeżo postawione i pomalowane ściany budynków przez jakiś czas noszą ślady wilgoci, co uniemożliwia dalsze prace budowlane czy remontowe. Szybkie usuwanie wilgoci znacznie przyspiesza prace budowlane i dodatkowo pozytywnie wpływa na wytrzymałość i trwałość stawianych konstrukcji. Do tego zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów i nie powoduje niszczenia powłok malarskich.


  Wysoka zawartość wilgoci w powietrzu może prowadzić także do zmian fizycznych i chemicznych materiałów i produktów. Nadmiaru wody w otoczeniu nie lubią niektóre wyroby farmaceutyczne, produkty spożywcze czy np. papier, który pod wpływem wilgoci odkształca się i gnije. Wydajny osuszacz do archiwum, bądź innych celów przemysłowych z pewnością ochroni wszelkie materiały i produkty przed zniszczeniem.


ZDJĘCIA

  • Jak osuszać mokre pomieszczenia?
  • Wilotne tynki
  • Tynkowanie w zimie osuszacz
  • Wydajne osuszacze
  • Osuszacz do tynków
  • Tanie osuszacze budowlane
  • Osuszacze przemysłowe
  • Osuszacz budowlany